Zagadki, romanse i kaprysy starszej pani

8 września 2019

Mąż przez zasiedzenie” to najnowsza powieść Marty Obuch, zgrabnie łącząca w sobie lekkość komedii i skomplikowane intrygi znane z powieści kryminalnych. Książka przyciąga do siebie przyjemną fabułą, od której ciężko się oderwać. A znajdziemy tutaj wszystko – zagadki historyczne, morderstwa, przepiękną willę i niespodziewane uczucia. Marta Obuch znana jest z tworzenia świetnych kryminalnych komedii i w tej powieści również nie zawodzi swoich czytelników.

Niecodzienna propozycja

Główną bohaterką „Męża przez zasiedzenie” jest niejaka Patrycja. Kobieta została właśnie zaskoczona propozycją pracy, którą złożył jej profesor Zygmunt Tofla. Patrycja mianowicie ma pracować u niego jako dama do towarzystwa. Oraz opiekunka i asystentka jednocześnie. Do jej obowiązków będzie należała opieka nad starszym panem, ale również przeszukiwanie przeróżnych dokumentów. Te poszukiwania z kolei doprowadzają ją do niezwykłego odkrycia. W rozwikłaniu tej sprawy pomaga jej syn profesora – Mateusz. Chłopak nie tylko świetnie gra w szachy, ale i ma smykałkę do tropienia przestępców. To może być przydatny talent, bo w pięknej, starej, zabytkowej willi dochodzi do serii niewyjaśnionych wydarzeń, a profesor, z natury miły i serdeczny starszy pan, zaczyna się dziwnie zachowywać. Wszystko wskazuje na to, że ktoś czyha na życie profesora Tofla, mimo że nawet on nieustannie temu zaprzecza. Patrycja bierze sobie za punkt honoru ochronę swojego pracodawcy. By tego dokonać musi przeprowadzić się do willi. Zabiera ze sobą również swoją ciotkę, która porusza się na wózku i nie grzeszy najmilszym czy najspokojniejszym usposobieniem. W willi wybucha straszne zamieszanie…

Pomówmy więcej o autorce

Marta Obuch najczęściej pisze komedie kryminalne. Swój literacki debiut zaliczyła w 2007 roku publikując powieść „Precz z brunetami!”. Z wykształcenia jest polonistką, przez pewien czas pracowała nawet jako dziennikarka. Jest fanką twórczości Joanny Chmielewskiej, a dzieła tej pisarki stały się dla niej inspiracją. Marta Obuch szybko zaskarbia sobie sympatię czytelników. Jej książki są przyjemne do czytania ze względu na lekką i zabawną fabułę oraz barwne postacie, które wplątują się w najdziwniejsze kryminalne afery. Do takich powieści przykładowo należy „Łopatą do serca” – historia żony mafijnego bossa, która nie jest świadoma tego faktu czy „Metoda na wnuczkę” opowiadająca o mężczyźnie, który przez swoje głupie kłamstwo, musi udawać malarza choć nie potrafi zupełnie malować. Marta Obuch ma także na swoim koncie książkowe serie („Tête à Tête” czy „Seria z killerem”) oraz gościnne wystąpienia w zbiorach opowiadań.

 

Kategoria Książki #książki dla kobiet