Na życiowym zakręcie

18 września 2019

Często powtarza się, że życie nie jest sprawiedliwe. To powodzenie zdaje się weryfikować wiele sytuacji składających się na codzienność różnych ludzi. Egzystencja niektórych z nich przypomina prawdziwą bajkę  – udana kariera, dobrobyt finansowy, kochająca i szczęśliwa rodzina, rozwijanie różnych pasji. Z kolei druga grupa składa się z osób, które nie są w stanie zrealizować swoich planów z różnych powodów i wciąż walczą z przeciwnościami losu, który boleśnie ich doświadcza. O tym, jak wielkie obciążenie dla psychiki się z tym wiąże, przekonała się Ewa – główna bohaterka książki autorstwa Katarzyny Michalak, która nosi tytuł „Marzycielka”.

Odzyskać wewnętrzną równowagę

Życie nie rozpieszczało Ewy, nie szczędząc jej dramatów i sercowych rozterek. Wszystko to odcisnęło trwałe piętno na kobiecie, która wkłada cały swój wysiłek w to, by dojść do siebie po traumatycznych wydarzeniach. Cały proces rozpoczyna od czegoś symbolicznego, bowiem decyduje się na zmianę imienia. Ewa zastępuje Weronikę i ma być jej lepszą oraz silniejszą wersją, która będzie w stanie rozpocząć wszystko na nowo i zapomnieć o przeszłości. Ta była doprawdy mroczna i przypominała drogę przez koszmar, obejmujący: stratę miłości, agresywnego byłego męża, ciężką depresję, a nawet nieudaną próbę samobójczą. To wystarczająco, by nawet najsilniejszy psychicznie człowiek mógł się załamać. Mimo tego, Ewa powraca do walki o lepsze jutro i odbudowanie siebie na nowo. Czyni to poprzez nawiązywanie nowych przyjaźni i skoncentrowanie na największej pasji, którą jest pisarstwo. Nieoczekiwanie przynosi jej ono ogromną rozpoznawalność, sukces i sławę, których smak miesza się ze smakiem zazdrości i bezpodstawnej krytyki. Dodatkowo, losy Ewy po raz kolejne krzyżują się z losami miłości jej życia, Wiktora, a ich relacja odżywa na nowo. Dla kobiety jest to niczym powiew wiatru w żagle i spojrzenie w przyszłość przez różowe okulary. Szczęście nie trwa jednak długo i okazuje się, że przeznaczenie przygotowało dla Ewy jeszcze wiele przeciwności. Czy znajdzie w sobie wystarczająco wiele siły, by je pokonać?

Między fikcją, a rzeczywistością

„Marzycielka” to trzecia z kolei książka z cyklu pod tytułem „Trylogia autorska”. Poprzedzają ją takie publikacje, jak: „Pisarka” oraz „Zagubiona”. Wszystkie tomy koncentrują się na opowiadaniu historii Ewy, zwanej również Weroniką, i jej ukochanego, Wiktora. Czytelnik towarzyszy im podczas wielu dramatycznych wydarzeń, uczestnicząc w ich podróży mającej na celu odnalezienie własnego miejsca na świecie.

Katarzyna Michalak, autorka, to powszechnie znana polska pisarka, która z wykształcenia jest lekarką weterynarii. Specjalizuje się w takich gatunkach literackich, jak: literatura obyczajowa, kryminał, literatura sensacyjna. Opublikowała już między innymi: „Błękitne sny,” czy „Czerwień jarzębin”.

 

Tagi
Kategoria Książki #książki dla kobiet